kolagen
Niezależny dystrybutor kosmetyków
Collagen Beauty Line

Collagen Beauty Line - Logo
Strona główna Kolagen:    Twarz i dekolt Ciało Włosy i paznokcie O kolagenie O nas Kontakt Linki
Kolagen - Collagen Beauty Line

Twój koszyk zawiera

Ilość Wartość
0 0,00

Złóż zamówienie »

Kolagen

Co to jest kolagen?

Kolagen to nazwa grupy białek włóknistych występujących powszechnie w organizmach zwierząt i ludzi. W ciele człowieka kolagen jest najważniejszym białkiem, stanowi on bowiem aż 30% całkowitej masy białka ludzkiego i aż 70% masy białek skóry. Wyróżniającą cechą kolagenów jest tzw. superhelisa - specyficzna struktura molekularna znacznej części cząsteczki, którą tworzą trzy skręcone spiralnie łańcuchy polipeptydowe.

Czym jest Collagen Beauty?

Collagen Beauty jest w pełni naturalnym białkiem otrzymywanym z określonych gatunków ryb. Do tej pory w światowej kosmetyce stosowane były głównie białka pochodzenia zwierzęcego. Jednakże na skutek epidemii BSM kolagen zwierzęcy został wycofywany z handlu. Z powodzeniem udało się go zastąpić bezpiecznym kolagenem uzyskiwanym z ryb, który szybko okazał się przełomowym odkryciem w nowoczesnej kosmetyce. Jest to związane z inną, bardzo delikatną ekstrakcją kolagenu, który zachowuje swoją strukturę potrójnej helisy. Występujące łącznie z kolagenem polipeptydy i aminokwasy uzyskiwane w procesie technologicznym, podnoszą jeszcze walory samego kolagenu. Dzięki swojej strukturze kolagen ten jest znakomicie przyswajalny, w odróżnieniu od białka odzwierzęcego, którego przyswajalność jest dość ograniczona. Dlatego najczęściej kolagen odzwierzęcy stosowany był w formie zabiegów polegających na wstrzykiwaniu. Była to forma kosztowna, często powodowała niepożądane stany zapalne i mogła być wykonywana jedynie w specjalistycznych gabinetach przez lekarzy. Dzięki odkryciu kolagenu pozyskiwanego z ryb dotychczas bolesne i kłopotliwe zabiegi mogą odejść do lamusa. Nadeszła era kolagenu w żelu.

Najwartościowszy kolagen uzyskuje się ze skóry tołpygi. Badania naukowe wykazały, że ta ryba z rodziny karpiowatych zawiera wyjątkowo wartościowy kolagen, a także szereg polipeptydów i aminokwasów, które podnoszą jego efektywność w kosmetyce. Tołpyga posiada niezwykłe walory zdrowotne, gdyż odżywia się wyłącznie glonami. Wytwarzany z niej olej ma dobroczynne działanie na układ krążenia. Skóry tołpygi wykorzystywane przez nas do produkcji pochodzą z dużych ekologicznych hodowli położonych na Węgrzech (między innymi z okolic jeziora Balaton).

Kolagen jako białko wielkocząsteczkowe nie wnika w głąb skóry. Na skórze tworzy film utrudniający parowanie wody z komórek, powodując w ten sposób lepsze nawilżanie skóry. Jego rozbite cząsteczki, a także polipeptydy i aminokwasy wnikają w głąb skóry, gdzie stają się materiałem budulcowym naturalnego kolagenu. Dodatkowo płyn używany do ekstrakcji pobudza w naturalny sposób jego syntezę w skórze.

Jakość

W celu zagwarantowania swoim klientom jak najwyższej jakości oferowanych produktów przeprowadziliśmy szereg testów w Klinice Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku, badających w łaściwości alergizujące i drażniące preparatów Collagen Beauty. Wykazano, że preparaty te są hypoalergiczne, co oznacza, iż nie wywołują one ani alergii ani podrażnienia skóry. Przeprowadziliśmy również testy aplikacyjne, których wyniki niezbicie dowodzą, że żel Collagen Beauty ma właściwości nawilżająco-przeciwzmarszczkowe. Pod wpływem jego stosowania skóra staje się wygładzona, poprawia się jej napięcie i nawodnienie, a naskórek ulega zmiękczeniu i uelastycznieniu. Warto podkreślić, że efekty te uzyskano u większości badanych osób bez względu na rodzaj cery.

Sprawdź koniecznie efekty stosowania Collagen Beauty. Lifting bez skalpela!

Kolagen (Collagen) - więcej informacji

Kolagen dotychczas stosowany w kosmetyce, jest pozyskiwany z tkanek zwierzęcych. Istniejące ograniczenia w przyswajalności takiego kolagenu oraz ryzyko spowodowane chorobą wściekłych krów skłoniły naukowców do poszukiwania innego źródła tego cennego białka.

Okazało się, że lukę tę wypełnia z powodzeniem kolagen uzyskiwany z ryb. Przeprowadzone badania wykazują, że substancja ta posiada dużo lepsze właściwości i efekty kosmetyczne niż kolagen zwierzęcy. Firma Collagen Beauty Int. oferuje wysokiej jakości roztwór kolagenu z elastyną. Jest to produkt naturalny, otrzymywany ze skór wybranych ryb słodkowodnych (zawierających najwięcej kolagenu). Kolagen z ryb jest roztworem wodnym opalizującym. Posiada wysoką zawartość aminokwasu hydroksyproliny (na jego podstawie ocenia się zawartość kolagenu) i białka elastyny. Charakteryzuje się wysokim stopniem czystości. Kolagen z ryb posiada wiele interesujących właściwości.

Po zastosowaniu na skórze tworzy on siateczkę proteinową, która zatrzymuje zarówno wodę jak i substancje lipofilowe, co umożliwia ich selektywne uwalnianie. W ten sposób obniżona zostaje transepidermalna utrata wody, co powoduje, że skóra staje się bardziej gładka i delikatna.

Kolagen nakładany na skórę w okolicy twarzy i przedramienia, gdzie obecne były objawy starzenia skóry spowodowane działaniem światła, spowodował poprawę w stosunku do grupy kontrolnej (po 4 miesiącach stosowania) różnicowaniai polaryzacji komórek warstwy podstawowej wzrost grubości naskórka i warstwy brodawkowatej.

Badania histologiczne suchej skóry, leczonej roztworem kolagenu przez 6 tygodni wykazały pogrubienie naskórka, ze zbitą warstwą rogową oraz zwiększenie zawartości kolagenu i substancji śluzowych w skórze właściwej. W warstwie brodawkowatej skóry zawartość kolagenu i substancji śluzowych wzrosła nawet do 50%.

Ponieważ proces ekstrakcji kolagenu z ryb jest niezwykle delikatny, kolagen ten zachowuje swoją strukturę potrójnej helisy, co może polepszać jego właściwości.

Białko ryb wykazuje mniejsze właściwości uczulające od białka zwierzęcego. Nie wywołuje odczynów alergicznych i nie drażni skóry. Jest to bardzo istotne w dobie coraz częstszego występowania alergii. Istotnym jest również stosowany bufor do ekstrakcji kolagenu, który powoduje znaczne polepszenie efektów końcowych kuracji kolagenowej. Mianowicie, usuwa on warstwę zrogowaciałego naskórka poprzez szybsze jego złuszczanie, umożliwiając lepszą penetrację elastynyn i aminokwasów, W badaniach wykonywanych na komórkach hodowli tkankowej skóry ludzkiej, stwierdzono zwiększone wytwarzanie kolagenu przez fibroblasty skóry.

Najważniejsza z kosmetycznego punktu widzenia różnica pomiędzy kolagenem zwierzęcym a uzyskiwanym z ryb, to inna zawartość aminokwasów, biorących udział w budowie kolagenu. Zawartość większości aminokwasów jest znacznie większa w kolagenie pozyskanym z ryb. Szczególnie dotyczy to tych polipep-tydów i aminokwasów, które mają cząsteczki na tyle małe, iż bez problemu przenikają przez skórę. Kolagen ten nakłada się bezpośrednio na skórę, bez potrzeby wstrzykiwania czy wcierania, po czym w ciągu kilku minut następuje samoistne wchłonięcie go skórę.

Zapraszamy do szczegółowego opisu produktów »

Promocje

COLLAGEN BEAUTY EXCLUSIVE żel do twarzy i dekoltu

COLLAGEN BEAUTY EXCLUSIVE żel do twarzy i dekoltu

COLLAGEN BEAUTY BODY  (Kolagen - żel do ciała)

COLLAGEN BEAUTY BODY (Kolagen - żel do ciała)

COLLAGEN BEAUTY BLACK żel do włosów i paznokci

COLLAGEN BEAUTY BLACK żel do włosów i paznokci

COLLAGEN BEAUTY GLA REVIVE koncentrat młodości

COLLAGEN BEAUTY GLA REVIVE koncentrat młodości

COLLAGEN BEAUTY LIGHT CREAM krem odżywczy

COLLAGEN BEAUTY LIGHT CREAM krem odżywczy

COLLAGEN BEAUTY LIGHT BODY BALM lekki balsam do ciała

COLLAGEN BEAUTY LIGHT BODY BALM lekki balsam do ciała


Polecamy serwis: Kosmetyczka


Webdesign , Hosting , Fotografia cyfrowa

Polityka prywatności | © 2005-2017 www.kolagen.brcs.pl - Kolagen